1

با توجه به طلا و نقره به کار رفته روی محصولات اجیزیا نحوه نگه داری و تمیز کردن این محصولات چگونه است؟

طلا و نقره موجود در این محصولات به دلیل خلوص بالا، مدتی پس از قرار گیری در مجاورت هوا اکسید شده و تیره می گردند. این تغییر رنگ به دلیل اصالت کالا و نقره عیار 98 و طلای 24 روی محصولات می باشد و نه تنها عیب محصول به شمار نمی رود بلکه مشخصه اصالت نقره و طلاست. میزان تیرگی به دو عامل میزان رطوبت محل قرار گرفتن محصول و نیز مدت زمان تماس با هوا بستگی دارد. بهترین حالت برای تمیز نگه داشتن محصول، تمیز کردن با استفاده از پارچه نخی مرطوب هر 15 روز یک بار می باشد. اما در صورت تغییر رنگ محصول، به منظور از بین بردن این تیرگی، اگر میزان تیرگی کم باشد می توان از یک پارچه نخی تمیز و مرطوب استفاده نمود. زمانی که به دلایل گفته شده این تیرگی بسیار زیاد باشد و بخش نقره یا طلایی محصول سیاه شده باشد بطوریکه با روش بالا نتوان آن را تمیز نمود، بایستی از نقره پاک کن استفاده کرد. نقره پاک کن را می توان از نقره فروشی ها تهیه نمود. روش استفاده از نقره پاک کن به این گونه است که پنبه را به مقداری نقره پاک کن آغشته کرده و بر روی بخش تیره می کشیم تا تیرگی از بین برود، سپس محصول را با استفاده از مایع ظرفشویی و آب شسته و خشک می نماییم.

 

2

طلا و نقره بکار رفته در محصولات اجیزیا دارای چه عیاری می باشد؟

نقوش طراحی شده بر روی این محصولات از طلای با عیار 24 و نقره با عیار 980/1000 می باشد. در برخی از محصولات به جهت زیبایی و بسته به طرح خاص از هر دو عنصر استفاده شده است.

 

3

آیا محصولات اجیزیا دست ساز (Handmade) می باشد؟

تمام محصولات ساخته شده تحت نام این برند، چه در ساخت کریستال و چه در نقوش روی آنها، 100 درصد کار دست می باشد. برخی کریستالها درمحصولات اجیزیا نیز به وسیله تکنیک شیشه دوجداره دمیده شده توسط دهان تولید می شوند، که این خود دلیلی بر شعار اجیزیا مبنی بر 100% دست ساز بودن محصولات است.